Akvakultūras pētniecības un izglītības centrs

Kopš 2016. gada 3. februāra darbojas zinātniskā institūta „BIOR” zivju audzētavas „Tome”

Akvakultūras pētniecības un izglītības centrs

Vadītājs: Mārcis Zinģis

mob.tālr. +371 20232017

Zivju audzētava „Tome”, Ķegums, LV-5020, Latvija
tālr. 65038111, fakss: +371 65038110,
e-pasts: tome@inbox.lv

21.04.2016.
Zinātniskā institūta BIOR jaunajā Akvakultūras, pētniecības un izglītības centrā Tomē izglīto zivju audzētājus.

 

Jaunajā pētniecības centrā turpmāk tiks rīkoti  nozares semināri, veikta  speciālistu teorētiskā un praktiskā apmācība, kā arī sniegtas konsultācijas Latvijas zivjaudzētājiem.
Tuvākie plānotie pētījumi būs saistīti ar zivju mazuļu kvalitātes paaugstināšanu, izmantojot dažādas imunitāti stimulējošas vielas, kā arī pilnveidojot zivju pavairošanas procesus. Savukārt pētnieciskā centra cieša saistība ar valsts zivju audzētavām pavērs iespēju piesaistīt augsta līmeņa un pieredzējušus speciālistus pētniecības darbam.

Divās ierīkotajās eksperimentālajās zivju audzēšanas līnijās tiks veikti dažādi nozarei nepieciešamie praktiskie pētījumi  akvakultūras un ihtiopatoloģijas jomā. 
Šis ir pirmais solis, zinātniskais pamats un atbalsts nākotnē iecerētajai Tomes zivju audzētavas vaislas zivju bankai.

Zinātniskā institūta “BIOR” jaunizveidotā zivju audzēšanas, pētniecības un izglītības centra 2.kārtu plānots uzbūvēt līdz 2020. gadam arī ar Eiropas Zivsaimniecības fonda finansiālo atbalstu.
Zinātniskā institūta BIOR direktors Aivars Bērziņš atzīst: “Mums ir pietiekami ambiciozs mērķis – kļūt par vienu no vadošajiem akvakultūras pētniecības centriem Baltijā.

Akvakultūras pētniecības un izglītības centrs ir nozīmīgs institūta “BIOR” zinātniskās infrastruktūras  papildinājums, un tas sniegs būtisku atbalstu Latvijas akvakultūras nozarei kopumā, kā arī nostiprinās “BIOR” starptautisko sadarbību akvakultūras jomā.

Uz augšu